מפגשי סופר מחוייכים

עמרי בר-לב הוא סופר ייחודי, קומיקאי רציני ואמן רב תחומי. כתב וערך עד היום כ 40 ספרים בהם "להיטים" רבים.
בסדרת ספרי הילדים של "חינוך בחיוך", עמרי שם דגש על העברת תכנים לימודיים בנושאי ארצנו, שפתו ומורשתנו באמצעות הומור וחריזה. ספרים אלו זכו לביקורות נלהבות בעיתונים ובטלוויזיה, להמלצות אנשי חינוך רבים ואף לזו של נשיא המדינה.
עמרי עורך מספר מפגשים מחויכים בנושא ספריו: 


קוסם של מילים
קוסם של מילים
מפגש בנושא כתיבה ויצירת ספרים - לגני חובה ולכיתות א' וב'
סופר הוא קוסם. קוסם של מילים. מפגש המתאר את דרכו של ספר ממוחו של הסופר עד לחנות הספרים. המפגש מוגש בצורה הומוריסטית בשילוב קסמים ולהטוטים ובו הילדים לוקחים חלק פעיל: ממציאים דמויות, רוקחים עלילות וחורזים חרוזים. בתוך כך קורא עמרי קטעים מתוך ספריו, מסביר על יצירתו ו"מאיפה בכלל באים לו הרעיונות"...
מילים בריבוע
מילים בריבוע
מפגש בנושא השפה העברית לכיתות ג'- ו'
בשפה העברית מילים רבות הנשמעות זהה, אך בעלות משמעויות שונה. חלקן אף נכתב בצורה דומה כגון המילה "צר" המככבת בספר: "צרצר צר על מבצר הצאר". במפגש משתעשעים הילדים עם "המילים הכפולות", מגלים מילים חדשות, מרכיבים משפטים מצחיקים, משחקים במשחקי לשון ושומעים הסבר על מקור כפילות המילים.
בעקבות האיש שהלך לחפש מדינה -
בעקבות האיש שהלך לחפש מדינה -
סיפורו של הרצל חוזה המדינה - לכיתות ג'- ו' (מתאים גם לקהל מעורב של הורים וילדים)
"האיש שהלך לחפש מדינה" הוא ספר לכל המשפחה, הכתוב בחריזה ובהומור קל ומספר את סיפור חייו המרתק והמרגש של הרצל חוזה המדינה. המפגש, מלווה בקריאת קטעים מתוך הספר וניהול שיח עם הילדים על הנסיבות שהניעו את הרצל לפעול, על מסעותיו ופגישותיו עם שליטי עולם ועל הקשיים שבדרך.
טיול מצחיק בישראל
טיול מצחיק בישראל
מפגש בנושא ארץ ישראל - לגני חובה ולכיתות א'-ב'
עמרי לוקח את הילדים למסע משעשע ברחבי ישראל בעקבות ספרו הפופולרי: "שמעתם מה קרה"? המספר בחריזה ובהומור על שלושים ושניים מקומות מרכזיים בארץ. עמרי והילדים עולים על רכבת דמיונית ונוסעים למקומות בהם קרו דברים מוזרים ומצחיקים,כמו למשל בבאר שבע, שם גמל אכל מכונית ורבע ובקיבוץ עין חרוד, שם נולד חמור בצבע ורוד. בכל "תחנה" הילדים מקבלים הסבר מחויך על המקום, על הנפשות הפועלות בו ועל וההיסטוריה שלו.
מפגש עם סופר מבדר
מפגש עם סופר מבדר
מפגש קומי עם הסופר והקומיקאי עמרי בר-לב, המספר על דרך עבודתו בכתיבת ספרי הומור, על המצאת בדיחות, כתיבת סאטירה ומקורות השראה. בנוסף מספר עמרי על סדרת "חינוך בחיוך" סדרת ספרים לילדים מצליחה, בה מועברים תכנים בנושאי ארצנו, שפתנו ומורשתנו, בהומור וחריזה. את "הרצאתו", משלב עמרי בקטעי סטנד-אפ ופרודיות על קסמים להטוטים ופנטומימה מתוך מופעו: "קומיקאי שלא באשמתו".
על ילדותו: הייתי הילד הכי מפותח בכיתה וכבר בגיל חמש הייתי בן שש...
על תשוקתו לכתיבה: "במשך שנתיים התפרנסתי מכתיבה – כתבתי לאבא שלי והוא שלח לי כסף..."
על נישואיו: "מהר מאוד התברר לי, שהגברים היחידים שמקבלים ארוחת בוקר למיטה הם אלו ששוכבים בבית חולים..."
על קניות: קנייה בתשלומים באה להזכיר לך פעם בחודש איזה קנייה מטומטמת עשית...
על כאבים וחשקים: נכון, גם לנו יש לפעמים כאב ראש - אבל זה בגב...